Dobry Uczynek – można pomóc potrzebującym

Jeśli ktoś chciałby wesprzeć finansowo kogoś i w ten sposób zrobić Dobry Uczynek*, spłacić część karmy – jeśli zrobi to z Serca, to mogę polecić następujące sprawdzone, miejsca, gdzie jest prawdziwa potrzeba:

Co daje Dobry Uczynek:

– Czystą Radość 

– odciąga od własnych kłopotów (jeśli je ktoś w ogóle ma…) i zapobiega użalaniu się nad sobą (och, takich osób jest mało ale bywają, jak wiemy…) Kiedy człowiek skupia się na tym, by pomóc innym, przestaje myśleć o własnych brakach, kłopotach, bo nie ma na to czasu  a potem ma go tylko tyle (czasu) by szybko uporać się ze swoimi sprawami, bez biadolenia i bez odkładania na później : )

– pozwala spłacić karmę   (ufff…niektórzy odetchną, bo zaczną się prostować ścieżki życia, może jeszcze nie w tym wcieleniu ale kiedyś będzie  już zupełnie dobrze … : )

– itp, itd

*

Uwaga, uwaga: Dobry Uczynek NIE musi polegać na dawaniu komuś wsparcia finansowego, to trochę pójście na łatwiznę, powiedzmy sobie szczerze ale jest to jedna z opcji : ) No i najważniejsze aby to płynęło z Serca a nie z wyrachowania….

Dobry Uczynek może polegać na udzieleniu pomocy w różnych sprawach, wsparciu duchowym czy zwykłej życzliwości wobec innych. Nawet ustąpienie komuś miejsca w autobusie czy wpuszczenie innego kierowcy na swój pas  ruchu w dłuuuugim korku : )

Miłego dnia! (każdego…)

1)

 

Kiedyś kot upolował piękną sójkę. Wraz z moją koleżanką wyrwałyśmy mu ją dosłownie  z pyszczka jednak miała uszkodzone skrzydło. W żadnym gabinecie weterynaryjnym nie przyjęto od nas ptaka, mogłyśmy go wieźć ponad 200 km do najbliższego ZOO i ruszyłyśmy z nim w drogę ale to byłaby długa podróż. Po drodze udało się uzyskać informację o człowieku który z pasji do ptaków założył oazę  – miejsce gdzie ratuje im życie i o nie dba. I tak od osoby do osoby, po szczątkowych informacjach uzyskałyśmy namiary na to miejsce, dostarczyłyśmy ptaka.

(poczta pantoflowa jest jednak dobra no i oczywiście warto zwracać się do innych osób, tzw “przypadkowych” o pomoc (przypadkowo nie przypadkowych…)

Teraz ciesze się, że jest takie miejsce, jest tez strona internetowa i może warto aby informacja o tym poszła w szerszy świat.

 

Venisjana

Kto chce pomóc ratowanym ptakom

Osoby gotowe wesprzeć działalność Ośrodka
proszone są o przekazywanie datków na konto Fundacji:

http://ptasiazyl.pl

Ośrodek Pomocy Dzikim Zwierzętom Ptasi Azyl

Bank Spółdzielczy w Kielcach
nr 15 84930004 0000 0059 9328 0001

 

Ostrów 10,
26-060 Chęciny,
tel. 41 315-48-45,
kom. 692-495-942

2)  I jeszcze Pani, która ma córkę z porażeniem mózgowym. Tutaj akurat, wspierając ją wpłatą można odliczyć sobie 1% od podatku, podaje namiary:

 

Kto chce pomóc dziewczynce z porażeniem mózgowym

Pomoc dla Agnieszki. Oto prośba jej mamy:

„Moja córka Agnieszka ma 31 lat i cierpi na ciężką postać mózgowego porażenia dziecięcego, nie chodzi, nie siedzi, musi być karmiona, nie zgłasza potrzeb fizjologicznych. Wymaga całodobowej opieki i codziennej rehabilitacji. Przeszła wiele operacji, pomimo ciężkiej choroby jest pogodna i jest z nią całkiem dobry kontakt.

 

Jeśli nie masz pomysłu na co przeznaczyć 1 % od podatku możesz wspomóc moją córkę, będę wdzięczna za każdą pomoc. Agnieszka jest zarejestrowana w Fundacji Dzieciom Zdążyć z Pomocą, można poczytać o niej na stronie fundacji:www.dzieciom.pl. ”

( http://dzieciom.pl/podopieczni/2815)

 

Dziękuję bardzo Ewa Andrzejewska

Możliwe są dwie wersje pomocy przez wpłaty:

 

1) 1% od podatku

 

W tym przypadku pieniędzy nie wpłaca się na konto. Każda osoba, która chce pomóc i wpłacić 1% od podatku na pomoc dla Agnieszki wpisuje w Picie rocznym KRS Fundacji 0000037904, w rubryce cel szczegółowy: 2815 Agnieszka Andrzejewska. Pieniądze przekazuje Urząd Skarbowy na konto Fundacji, potem wpływają one na subkonto Agnieszki, a jej mama przesyła do fundacji rachunki za leczenie i rehabilitację, i po weryfikacji dostaje zwrot poniesionych kosztów.

 

2) wpłata na konto  Fundacji jako darowizna na pomoc i ochronę zdrowia (możliwa przez cały rok)  dla:

2815 Agnieszka Andrzejewska

 

Dokładne informacje i nr konta są na stronie: http://dzieciom.pl/podopieczni/2815